Niższe ceny za prąd w Belgii. Spada stawka VAT na elektryczność

progi i stawki podatkowe

Planowana obniżka podatku od wartości dodanej, czyli popularnego VAT-u na elektryczność, w Belgii stała się już faktem. Na mieszkańców Królestwa Belgii czekają o wiele niższe rachunki za prąd, co jest wyjątkowo optymistyczną informacją, biorąc uwagę koszty dzisiejsze utrzymania w tym kraju. Rząd Belgii zdecydował się na obniżenie od 2014 roku podatku VAT na elektryczność, dzięki czemu mieszkańcy tego kraju będą płacili mniej za prąd. Obniżka dotyczy podatku od sprzedaży oraz podatku od wartości dodanej, który zostanie zmniejszony z 21% do jedynie 6%. Obniżka jest więc znacząca i zauważalna w portfelach obywateli.

Obniżka podatków, a tym samym cen elektryczności w Belgii będzie obowiązywać co najmniej do końca roku 2015. Wcześniejsze propozycje Federalnego Biura Planowania zostały wprowadzone w życie z kilku względów, w tym także z uwagi na stworzenie większej ilości miejsc pracy. Eksperci szacują, że obniżenie podatku od wartości dodanej na elektryczność w Belgii może być przyczyną stworzenia nawet do ośmiu tysięcy nowych miejsc pracy.

Dlaczego opłaca się zatrudniać pracowników w Belgii? Koniecznie przeczytaj artykuł: Belgia sprzyja inwestorom zagranicznym, czyli jak zarobić duże pieniądze będąc przedsiębiorcą

Niższy VAT na prąd a więcej miejsc pracy – jak to możliwe?

Decyzja o obniżce podatku VAT na elektryczność podjęta przez belgijski rząd ma zwiększyć konkurencyjność belgijskiego przemysłu. Przed jej wprowadzeniem przedsiębiorcy przemysłowi z Belgii musieli borykać się z o wiele większymi opłatami za elektryczność niż kraje sąsiednie, stąd zainteresowanie inwestycjami w Belgii spadało. Decyzja podjęta przez rząd może wywołać powrót rodzimych przedsiębiorstw do kraju, jak również rozwój nowych inwestycji przemysłowych. Jednocześnie rząd planuje, aby do 2018 roku opłaty za elektryczność w Belgii nie były wyższe niż te, jakie ponoszone są w krajach sąsiednich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>