Z czego słynie Belgia, czyli o tradycji warzenia piwa, która zachwyca Polaków!

podatek VAT w Belgii

Będąc w Belgii nie sposób nie skosztować jednego z tamtejszych piw. Słyną one w tym kraju, wyróżniając się smakiem i aromatem. Dziś odkryjemy belgijską tradycję trochę bardziej, zapraszając do poznania tego Królestwa od lepszej strony.

Ponoć tradycja ważenia piwa w Belgii sięga już średniowiecza. Ten mocny belgijski trunek zawiera nawet od 6 do 9% alkoholu i znacznie różni się aromatem od polskich piw. Swoją sławę zawdzięcza nikomu innemu jak samemu Michaelowi Jacksonowi!

Duże piwa z małej Belgii

Nie każdy o tym wie, że wyjątkowy smak belgijskiego piwa docenił nawet sam Michael Jackson. Szybko jednak zawsze następuje w tym miejscu sprostowanie, gdyż chodzi nie o słynnego amerykańskiego muzyka – gwiazdora muzyki pop, ale o pisarza i dziennikarza pochodzącego z Wielkiej Brytanii (zbieżność nazwisk przypadkowa), który ponoć w czasie pisania swoich dzieł w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, odwiedził wszystkie belgijskie browary. To on przelał wszystkie historie związane z belgijskim piwem na papier i w ten sposób rozsławił browarnictw z Belgii na całym świecie, a szczególnie w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat, browarniczy sukces zaczął przyciągać coraz większe koncerny. Z uwagi na wyjątkową atrakcyjność tego trunku również, a może nawet przede wszystkim poza granicami Belgii, powstały duże grupy przedsiębiorstw skupiające pod sobą po kilka marek belgijskich piw. Piwa z Belgii liczą nawet 500 różnych gatunków. Belgowie uwielbiają eksperymentować, co widać właśnie w tej pielęgnowanej od wieków tradycji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>